ZĀLIENA PĻAUŠANA, TRIMMERĒŠANA UN KOPŠANA

Zāliena pļaušana

Siltajā sezonā zālienu pļauj vidēji vienu reizi nedēļā, nopļaujot ne zemāk kā 3 cm. Ja zāliens tiek pļauts zemāk, tam var rasties lielāka tendence izdegt. Ja ārā ir liela svelme, tad vislabāk zālienu  pļaut pievakarē. Vēlā rudenī zālienu var un pat vajadzētu nopļaut uz zemāko līmeni, ko atļauj zāles pļāvēja augstums. Protams, zāles pļaušanas augstumi atkarīgi arī no zāliena sastāva, pārsvarā zāliena sastāvs tiek norādīts uz zālienu sēklu maisījumu iepakojumiem.

Ir cilvēki, kuri nopļauto zālienu atstāj kā papildmēslojumu, nesavācot to. Regulāri koptā zālienā nopļauto zālienu ieteicams neatstāt kā papildmēslojumu, tas samazina gaisa piekļuvi,ūdens nespēj novadīties, kā rezultātā augsne var kļūt par infekciju perēkli un dažādu slimību izraisītāju zālienam. Vislabāk nopļauto zāli būtu likt kompostā, ko vēlāk var izmantot citos dārza darbos.

Ir jāseko līdzi, lai zāles pļāvēja asmens vienmēr būtu uzasināts. Ja zāles pļāvēja asmens būs truls, tad tas zālienu plēsīs, ko Jūs pamanīsiet pēc zāles pļaušanas, kad zāliena stiebra gali paliks balti. Paskatoties tuvāk, Jūs varēsiet redzēt, ka zāliena stiebra gali ir norauti, nevis nogriezti.
Zāliena laistīšana biežāk nepieciešama sausā laikā. Vislabāk zālienu kārtīgi laistīt agri no rīta un vēlu vakarā. Vēlreiz atgādinām, ka zālienu nevajadzētu pārliet, lai augsne nesablīvētos un neaizskalotu barības vielas. No liekā ūdens cieš arī zāliena saknes. Laistīšana nepieciešama arī pēc zāliena mēslošanas un piesēšanas.
Zāliens visos gadalaikos ir arī regulāri jāmēslo ar tam paredzēto mēslojumu. Cik regulāri notiek zāliena mēslošana, tas ir individuāli, pēc situācijas un laikapstākļiem. Ja zāliens tiek mēslots un tas neuzlabojas, ir jāveic augsnes analīze, pēc kā varēs noteikt, kas trūkst zāliena pilnvērtīgai augšanai.

Skaistam zālienam regulāri nepieciešama: pļaušana, mēslošana, aerācija, vertikulācija, miglošana, un arī laistīšana.

Atbildēt