Pakalpojumi

Dārzu projektēšana

Dārzu projektēšana ir projekta izstrāde atbilstoši klienta individuālajām vēlmēm, kas ietver sevī vides vai teritorijas sadali zonās, ceļu un laukumu izvietojumu, apstādījumu un arhitektūras izvietojumu, kā arī apgaismojuma risinājumu izvietojumu.

Dārzu ierīkošana un kopšana

Dārzu ierīkošana un kopšana

Skaists dārzs priecē ar savu skaistumu, nomierina pēc grūtas dienas, palīdz relaksēties. Lai šāds dārzs ilgu gadu garumā pildītu savas funkcijas un arī neprasītu īpašu lološanu, ir jāpārdomā visas īpašniekam būtiskas un svarīgas nianses. Profesionāli veikta dārza ierīkošana var ilgt no dažām dienām līdz dažām nedēļām. Skaista dārza atslēga slēpjas regulāri veicamā dārza kopšanā, kas ietver sevī gan dobju formu uzturēšanu, gan augu paretināšanu, koku formu kopšanu, zāliena kopšanu (t.i. zāliena pļaušana, zāliena aerācija, augsnes uzlabošana). Dārza ierīkošana un dārza kopšana var tikt veikta gan pašu rokām, gan ar profesionāļiem, kas ir daudz ātrāk un ērtāk.

Zāliena un paklājzāliena ierīkošana un pļaušana

Zāliena ierīkošana vai paklājzāliena ierīkošana ir viens no svarīgākajiem darbiem dārza vai parku teritoriju tapšanas procesā. Lai zāliens būtu skaists un kalpotu gadiem ir svarīgi apzināties individuālas vajadzības (tā izmantošanu) un konkrētās teritorijas īpatnības, lai veiktu rūpīgi pārdomātu ainavas plānošanu.

Piedāvājam arī tādus pakalpojumus kā:

  • jau esošā zāliena kopšana un uzturēšana (zāliena aerācija, pļaušana);
  • jaunā zāliena ierīkošana;
  • paklājzāliena ierīkošana;
  • zāles pļaušana un zāles trimmerēšana.
Dzivzogu-stadisana-un-apgriesana (1)

Dzīvžogu stādīšana un apgriešana

Dzīvžogs ir ne tikai acīm tīkams teritorijas rotājums, tas arī var kalpot kādam mērķim. Ja dārza īpašniekam ir vajadzība norobežoties no apkārtējas vides, teiksim, no lielceļa putekļiem un trokšņa, vai paslēpties no kaimiņu vai garāmgājēju skatieniem, dzīvžogs būs lielisks risinājums, turklāt, tas pildīs arī vēja aizsargjoslas funkcijas. Šinī gadījumā dzīvžogam būtu jāizvēlas mūžzaļie augi (tūjas, kadiķi).

Tāpat dzīvžogs var kalpot kā teritorijas zonu norobežojošais elements, veidojot omulīgu atpūtas nostūri. Izvēloties šādam dzīvžogam ziedošus un neliela augstuma krūmus (piemēram, spirejas), šāds nostūris var būt arī stilīgs dārza dizaina elements.

Pie dārza dzīvžoga veidošanas var pieiet arī radoši, kombinējot gan kokus, gan krūmus (ceriņus, jasmīnus, spirejas, skujkokus u tml.).

Dzīvžogu var veidot arī no ogulājiem (jāņogām, upenēm) – būs ne tikai skaisti, bet arī garšīgi.

Lai dzīvžogs saglabātu skaistumu un pildītu savas funkcijas, tas ir regulāri jākopj un jāveic augu apgriešanas procedūra atbilstoši to īpatnībām.

Augļu koku vainagu veidošana

Augļu koku vainaga veidošanas mērķis ir koku ražības palielināšana. Neiejaucoties koka augšanā pastāv risks zaudēt ražu, jo koks pāraug ar zariem, augstāk esošie zari aizēno zemāk esošos, tas būtiski traucē augļu augšanas procesu un tie kļūst zemas kvalitātes. Taču atceramies, ka pārāk bieži veikta vai nepareizi veikta augļu koku apgriešana arī nenes labumu.

koku-zagesana-arboristi

Koku zāģēšana un celmu frēzēšana

Ir nepieciešams likvidēt bīstamos kokus un veikt celmu frēzēšanu vai celmu izrakšanu, vai arī vienkārši veikt zaru apzāģēšanu? Uzticiet veikt šos darbus SIA “Gardens” speciālistiem!

Arborists (kokkopis) – speciāli apmācīts profesionālis, kurš nodarbojas ar daudzveidīgiem darbiem, kas saistīti ar kokiem un krūmājiem.

Arborista pakalpojumi ietver sevī koku un krūmu stādīšanu un kopšanu, dzīvžogu stādīšanu un kopšanu, koku vainagu veidošanu, zaru izzāģēšanu, koku, krūmu, dzīvžogu formu veidošanu; bīstamo koku un novākšanu un zaru apzāģēšanu.