ZĀLIENA IERĪKOŠANA

Zāliena ierīkošana jāveic rūpīgi un pārdomāti, lai nākotnē izvairītos no zāliena pārtaisīšanas. SIA “Gardens” strādā speciālisti ar pieredzi kvalitatīva zāliena ierīkošanā. Gadījumā, ja zālienu vēlaties ierīkot pašu spēkiem, SIA “Gardens” sniegs dažus galvenos ieteikumus, kas jāievēro.

Galvenokārt, augsnei ir jābūt auglīgai, vismaz 10 cm biezā slānī, gaisa un ūdens caurlaidīgai.
Pašas augsnes sagatavošanu labāk veikt rudens periodā, lai pa ziemas sezonu tā pietiekami sablīvējas.
Nekādā gadījumā nedrīkst veidot jaunu zālienu uz vecā zāliena! Vecā zāliena velēna rudenī būtu jāsafrēzē vai jānorauj pilnībā, tad jāuzber auglīgas melnzemes slānis, jāizlīdzina un jāpierullē.

Platībai, kur vēlaties ierīkot zālienu,jābūt līdzenai. Tas ir liels roku darbs, pamatā virsma tiek līdzināta ar grābekļiem, kas ir speciāli paredzēti šādam nolūkam.
Mūsdienās dārza dizainā daudz tiek izmantoti celiņi no bruģakmeņa vai citiem materiāliem, līdz ar ko nekādā gadījumā melnzemi nevajadzētu piebērt augstāk par celiņa segumu. Ideālajā variantā augsnei vajadzētu būt vismaz 2 cm zemākai,jo,zālienam augot, saknes piepaceļ augsni, kā arī lai nopļaujot zāliens būtu vienā līmenī ar celiņu.

Ja nav auglīga augsne, to noteikti vajadzētu papildināt ar mēslojumu divas nedēļas pirms zāliena sēšanas. Zāliena sēšanu arī būtu vēlams ieplānot. Zālienu var sēt no pavasara līdz pat rudenim, ņemot vērā laikapstākļus. Pārāk vēlu iesēts zāliens var nepaspēt iesakņoties un ziemas periodā izsalt.
Kādu zāliena sēklu maisījumu izvēlēties, tas ir atkarīgs pēc Jūsu vajadzībām un pielietojuma. Jāņem vērā, ka zāliena šķirnes atšķiras arī ar augšanas ātrumu. Pamatā zāliena sēklas izsēj ar roku vai speciāli paredzēto kaisītāju. Izsējas norma uz kvadrātmetru parasti tiek norādīta uz iepakojuma. Labākus rezultātus iegūst, pusi no sēklām izsējot vienā virzienā, otru pusi – perpendikulāri iepriekšējam sēšanas virzienam. Zālienu nevajadzētu sēt vējainā laikā, kā arī stipra lietus laikā.

Kad zāliens vienmērīgi apsēts pa visu laukumu, ar grābekļa vieglām kustībām sēklas iecilā augsnē, apmēram 1 cm dziļumā. Pēc tam apstrādātais sējas laukums obligāti jāpieveļ ar veltni!
Zāliens pēc sējas obligāti jālaista. Noteikti vajadzētu sekot līdzi tam, lai zāliens netiktu pārlaistīts. Gadījumā, ja sadīgušās sēklas cietīs no sausuma, zāliens izdegs un sējas procesu nāksies atkārtot.

Nesen ierīkotais un pareizi iekoptais zāliens jāsāk pļaut jau aptuveni 3 nedēļas pēc sadīgšanas, lai arī vārgie zāles stiebriņi varētu šķist nepļaujami. Tas jādara, jo katra pļaušana veicina zāliena kuplošanu līdz biezam un košam zālienam.

Vislabāk zāliena un paklājzāliena ierīkošanu ir uzticēt mums SIA “Gardens” speciālistiem, ar pieredzi un zināšanām.

Atbildēt