Dārzu projektēšana

Skaistas, koptas, gaumīgi un atbilstoši vēlmēm un vajadzībām projektētas pilsētvides un privātās teritorijas ir vērtība, kura ir sajūtama, ne tikai nokļūstot šajā vidē un atpūšoties, bet arī vienkārši garām ejot un sajūsminoties par redzēto.

Ir cilvēki, kam sava dārza projektēšana ir viegli padodams darbs – viņi uzreiz var iztēloties, kur kas tiks izvietots. Citiem dārza projektēšana un dārza dizains ir drūms mežs un viņi izvēlas uzticēt veikt šo darbu profesionāļiem – ainavu arhitektiem. Dārza projektēšana un dārza dizains ietver sevī rūpīgi pārdomātu teritorijas plānošanu – labiekārtošanas jeb apzaļumošanas plāna izstrādi, kas ietver arī tādu svarīgu niansi kā apstādījumu projektēšana. Teritorijas plānošanā ir svarīgi pārdomāt dobju izvietojumu, gājēju un auto celiņu izvietojumu, un dažādu zonu izvietojumu (aktīvās atpūtas un bērnu rotaļu zonas, atpūtas, terases un baseina zonas, ja tādas ir paredzētas). Tāpēc ārkārtīgi noderīgas var būt dārza un ainavu dizaina plānošanas programmas, kas atvieglos teritorijas plānošanu.

Dārza projektēšana ietver sevī ne tikai rūpīgi pārdomātu teritorijas plānošanu un dizaina izstrādi, tās mērķis ir vides vizuālas pievilcības un funkcionalitātes nodrošināšana, ievērojot arī daudzus citus faktorus, tādus ka vietas reljefs, tās ekoloģiskie, vēsturiskie un citas ar vidi saistītas nianses.

Dārza ainavu projektēšana paredz estētiski skaistas, saskanīgas un harmoniskas vides plāna izstrādi, kas var tikt veidots atbilstoši noteiktiem dārza dizaina stiliem.

Dārza ainavu projektēšanā pielieto vairākus dārza dizaina stila veidus:

  1. Regulārais stils.
  2. Ainavu stils.
  3. Austrumnieciskais stils.

Dārza dizains un ainavu dizains ietver sevī japāņu un ķīniešu stilu; angļu stilu, itāļu un franču stilu; Vidusjūras stilu; Nīderlandes, kā arī Modern stilus.

Stili var tikt kombinēti, radot unikālu skatu.

Apstādījumu projektēšana ietver sevī kārtīgi pārdomātu stādījumu izvēli un to izvietojuma plānu (dobes, puķu kastes), kā arī lai augi justos un izskatītos labi, to ērtas un vispusīgas kopšanas nodrošināšanu, piemēram, automātisko laistīšanas sistēmu ierīkošanu.