PAKLĀJZĀLIENS

Paklājzāliens

Paklājzāliens ir labs risinājums, ņemot vērā to, ka nav jāgaida kamēr zāliens izveidosies, Jums uzreiz ir gatava zaļā zona. Paklājzāliens tiek speciāli kopts un audzēts, to audzētavā sagriež ruļļos vieglākai transportēšanai un ieklāšanai vēlamajā vietā. Paklājzālienu nogriež tik daudz kvadrātmetros, cik pa attiecīgo dienu ir iespējams ieklāt, lai tam neļautu izžūt un lai tas neaizietu bojā.

Paklājzāliena augsnes sagatavošana pirms ieklāšanas ir līdzīga kā sētam zālienam. Melnzemi izlīdzina ar grābekli un noblietē ar dārza rulli, svarīgi, lai augsnes virsma būtu ideāli līdzena.

Kad augsne ir sagatavota, sāk klāt paklājzālienu. Pāklājzāliens ir jāklāj rūpīgi, lai neveidotos spraugas un zāliens pilnībā piegultu cieši augsnei. To liek pamīšus un šuves sakārto, lai tās piegultu cieši, kā arī svarīgi, lai šuves nesakristu vienā līnijā. Vietās, kur ir palikusi kāda sprauga, pieber melnzemi. Kad paklājzāliens ir ieklāts, to ir nepieciešams noblietēt ar dārza rulli un viegli pāriet ar lapu grābekli, lai zāliens uzceļas. Pēc ieklāšanas ir svarīgi paklājzālienu kārtīgi salaistīt un turpināt to darīt līdz paklājzāliens iedzīvojas jaunajā vietā, aptuveni divas nedēļas. Paklājzāliena ieklāšanu var veikt visas sezonas garumā.
Vēlāk paklājzāliena kopšana notiek līdzīgi kā sētam zālienam.

SIA “Gardens” speciālisti sagatavos augsni un ieklās paklājzālienu, ņemot vērā Jūsu vajadzības.

Atbildēt