ZĀLIENA VERTIKULĒŠANA UN AERĀCIJA

Vertikulēšanu noteikti būtu nepieciešams veikt agri pavasarī un rudenī, aerāciju var veikt visu sezonu pie sausiem laika apstākļiem.

Vertikulēšana un aerācija nodrošina gaisa ieplūšanu augsnē, palīdz cīnīties pret nezālēm un sūnu, attīra vecā zāliena atmirušās daļas.  Zālienā nedrīkst būt akmeņi vai citi cieti priekšmeti, kas var sabojāt aeratora mehānismu.

Vertikulēšana ir laikietilpīgs darbs. Izplēstās zāliena daļiņas vēlāk savāc ar lapu grābekli.  Izmantojot savākšanas tvertni, kas paredzēta mehānismam, tas nebūs tik efektīvi kā ar lapu grābekli. Zāliens pēc vertikulēšanas izskatīsies „sabojāts”, taču jau pēc divām nedēļām tas būs ļoti skaists, ar jaunu un košu izskatu.

Pēc vertikulācijas un aerācijas, būtu nepieciešama zāliena minerālmēslošana, kas tiek veikta izmantojot specializēto minerālmēslojamo aparātu, kam var regulēt izsējas normu uz kvadrātmetru, kas parasti tiek norādīta uz iepakojuma, kā arī kārtīga zāliena salaistīšana. Mēslojums jāizkaisa vienmērīgi, lai zālienā neparādītos atšķirīga krāsojuma laukumi, kā arī, uzberot par daudz minerālmēslojumu, zāliens var sākt dzeltēt līdz pat aiziet bojā. Pēc vertikulācijas zālienu var piesēt ar zāliena sēklu maisījumu.

Atbildēt