NOGĀZES UN KRASTU STIPRINĀŠANA

Stāvi krasti un nogāzes sagādā rūpes, taču, ņemot vērā, ka ir pieejami daudz veidi un materiāli, kā nostiprināt tos, krastus un nogāzes var izveidot par skaistu ainavas elementu.   Ļoti svarīgi  krastus un nogāzes nostiprināt ar atbilstošiem materiāliem, lai  nebūtu zemes virskārtas noslīdēšana un grunts izskalošanās.

Lai nostiprinātu nogāzes un krastus, katrā situācijā ir nepieciešams izmantot pareizos materiālus. Izplatītākie veidi, kurus pamatā izmanto  SIA “Gardens”, nostiprinot krastus un nogāzes:

Zāliens – noteikti ir jāpievērš uzmanība zāliena sēklu maisījumam, lai izveidotos spēcīga sakņu sistēma.

Paklājzāliens – sev vēlamo rezultātu ātri var panākt sagatavojot pamatu,  uzklājot zālienu un to nostiprinot  ar enkuriem, lai tas nenoslīdētu uz leju.

Pilasādes – tā ir stiprināšana ar impregnētiem virpotiem mietiem, ko pamatā izmanto ūdenstilpņu krastu nostiprināšanai, bet tikpat labi tā der nelielu nogāžu nostiprināšanai. Ļoti labs krastu stiprināšanas veids ir ar akmens krāvumiem, piemēram, laukakmeņiem.

Augi – krastus un nogāzes var nostiprināt sastādot augus. Tiem izaugot,  sakņu sistēma nostiprinās krastu vai nogāžu malas.  Izvēloties augus, ir iespējams papildināt vai izmainīt kopējo ainavu.

Dabīgie ģeopaklāji–  dabīgajiem ģeopaklājiem ir plašs pielietojums. Viens no izplatītākajiem un videi draudzīgākajiem ir kokosa šķiedru 100 %  augstas izturības ģeopaklājs.  Dabīgais ģeopaklājs  ir paredzēts nogāžu, kāpu, krastu stiprināšanai,  zemes vaļņu apaudzēšanai, kanālu stiprināšanai un ainavu veidošanai.

Atbildēt